Nagrody i wyróżnienia 2014

W 2014 r. Grupa TAURON otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

Przyznanie TAURON wyróżnienia w 10. edycji rankingu „Najciekawsze z najlepszych”. Redakcja Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl przyznała wyróżnienie ilustrujące najważniejsze tendencje w realizacji projektów IT dla przedsiębiorstw i wskazujące na wdrożenia szczególnie warte biznesowej i publicznej uwagi.

Uzyskanie przez TAURON nagrody „Diamenty Forbesa” w corocznym rankingu wyróżniającym działalność najlepszych firm. Nagrodzona została również strona internetowa spółki, która została uznana za najlepszą stronę internetową w województwie śląskim, wygrywając w rankingu „e-Diamenty Forbesa & Biznes.pl 2014”.

Zajęcie przez TAURON siódmej pozycji w 16. edycji „Listy 500 Rzeczpospolitej” pokazującej największe polskie przedsiębiorstwa pod względem przychodów. Tę samą lokatę zdobyła w towarzyszącym Liście 500 rankingu firm, które najbardziej poprawiły wynik netto.

Zajęcie przez TAURON szóstego miejsca na „Liście 500 Polityki” (firmy o największych przychodach), a tym samym utrzymanie pozycji sprzed roku. W kategorii najbardziej zyskownych przedsiębiorstw TAURON awansował o jedną pozycję – na piąte miejsce.

Zajęcie przez TAURON drugiego miejsca wśród najwyżej ocenionych firm z województwa śląskiego w rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” Pulsu Biznesu.

Otrzymanie przez TAURON wyróżnienia w plebiscycie „Heros Rynku Kapitałowego 2014”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – największą i najważniejszą organizację zrzeszającą osoby indywidualne inwestujące na rynku kapitałowym.

Zajęcie przez TAURON 24. miejsca na „Liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej” opracowanej przez dziennik Rzeczpospolita i Deloitte. TAURON znalazł się również wśród 25 największych spółek giełdowych.

Otrzymanie przez TAURON głównej nagrody w kategorii przedsiębiorstw za raport roczny za 2013 r. oraz wyróżnienia za raport roczny w internecie od kapituły konkursu „The Best Annual Report”, organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

Wyróżnienie TAURON tytułem „Nowy Impuls 2014” za rozpoczęcie realizacji budowy bloku 910 MW na węgiel kamienny w Elektrowni Jaworzno III.

Zdobycie nagrody internautów za Raport zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON w 8. edycji konkursu „Raporty Społeczne”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

PDF
close menu
List Prezesa Zarządu [45KB PDF]Otwórz
Opinia Audytora [143KB PDF]Otwórz
Skonsolidowany raport roczny za 2014 r. [3MB PDF]Otwórz
Jednostkowy raport roczny za 2014 r. [2MB PDF]Otwórz
Raporty okresowe 2014 [5MB ZIP]Otwórz
Skonsolidowany raport roczny za 2013 r. [5MB PDF]Otwórz
Skonsolidowany raport roczny za 2012 r. [13MB PDF]Otwórz
XLS
Dane Finansowe i Operacyjne [16MB XLSX]Otwórz
Podpowiedź
Można otworzyć pojedynczy plik lub pobrać wybrane pliki w formacie ZIP.